Terénní exkurze IV - zoologická část PDF Tisk Email

otakarek_ovocnyTermín: 3.-7.6.2013

Místo: Křivoklátsko: http://www.visnova-hajek.cz/ Zarezervovány dvě dvouchaty po osmi místech s lednicí a sociálem, bez stravování. Přesunování služebními auty.

Ornitologie: Petr Veselý; David Nácar; entomologie: Aleš Bezděk, Oldřich Nedvěd.

Odložený odjezd 5.6. v 6.00 na Karštejnsko

Orientační program:

1. den

odpoledne – příjezd, ubytování, stavba sítí a Malajseho pastí v kempu a v blízkém okolí

večer a v noci - odchyt netopýrů

2. den

dopoledne – nachytaní ptáci v kempu a okolí/vodní hmyz a měkkýši v řece

odpoledne - Nezabudické skály – hned za kempem, prakticky všichni plazi, skaliska až suťový les, hmyz, odchyt dravců na poli nad kempem; Baba, Horní step;

večer a v noci – odchyt sov na poli nad kempem

3. den

celý den - Týřov, Hrad Týřov, čertova skála, Skrysjko-Týřoviské kambrium, potok s ledňáčkama a skorcema, dubo-bukový až suťový les až pleše, roháči, zlatohlávci, hovnivál Sisyphus a tak…

večer a v noci – odchyt sluk

4. den

celý den - Karlštejnsko, lomy, golf se sysly, užovka stromová; po cestě - Červená louka u Olešné u Rakovníka- želva bahenní, rašeliniště a mokřady;

lov hmyzu na světlo

5. den

dopoledne – balení, odjezd

skutečnost: pondělí: déšť, úterý: déšť, středa: odjezd v 6:10, příjezd na Karlštejnsko, slunečno, chytání ptáků do sítí, smýkání, pozorování syslů, ubytování v kempu za Chrustenicemi; čtvrtek: odjezd do Skryjí, pěšky na Týřov, Velkou Pleš, večeře v minipivovaru Medvěd, zpět do kempu; pátek: balení, odjezd za Bubovice, pěšky do lomu Paraple, brodění ve vodě, přejezd k lomům Amerika, obejity, odjezd na rybník Řežabinec, pozorování vodního ptactva, odjezd na fakultu.