Katedra zoologie

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity

Úvodní stránka Výzkumné projekty a skupiny
Výzkumné projekty a skupiny
Počet zobrazených 
1   Link   .
2   Link   African rodents
This page is dedicated to two main projects Comparative phylogeography of small African mammals (Team leader Josef Bryja) and behavioural studies of Subterranean rodents (team leader Radim Šumbera).
3   Link   ..
4   Link   Invazní slunéčko Harmonia axyridis
Stránky věnované biologii a mapování invazního slunéčka Harmonia axyridis. Studiu tohoto druhu, jeho biologii a šíření se zabývá docent Oldřich Nedvěd.
5   Link   ...
6   Link   Centrum kognitivní etologie
Stránky výzkumné skupiny odborníků a studentů z PřF JU a PřF UK, která se zabývá zejména rozpoznáváním kořisti predátorem a možnostmi její obrany. Mezi členy této skupiny patří například doktorandi katedry zoologie Mgr. Simona Poláková a Mgr. Petr Veselý.
7   Link   ....
8   Link   Fórum ochrany přírody o motýlech
České zpopularizované verze anglických odborných článků o ochraně přírody od entomologů KZ PřF JU a ENTÚ BC AVČR.
9   Link   .....
10   Link   Mapování motýlů
Web věnovaný mapování a ochraně motýlů České Republiky. Obsahuje klíč k určování našich motýlů a informace o jejich ochraně. Prostřednictvím těchto stránek se také můžete stát oficiálním mapovatelem motýlů v ČR. Mapování a ochraně motýlů se na katedře zoologie věnuje Martin Konvička, PhD.
11   Link   ,
12   Link   Mravenci PNG
Stránky věnované systematice a ekologii mravenců vyskytujících se na Papui Nové Guinei. Obsahují fotografickou databázi jednotlivých druhů, jejich hnízd a habitatů. Autorem webu je Milan Janda, PhD. z katedry zoologie PřF, jehož výzkum ekologie mravenců je součástí širšího výzkumu diverzity hmyzu vedeného profesorem Vojtěchem Novotným na PNG.
13   Link   ,,
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack