Úvodní stránka Aktuality Semináře Velké šelmy v Beskydech
Velké šelmy v Beskydech PDF Tisk Email

levhartPřednáška se uskuteční 3. 12. 2012 od 17:40 v posluchárně B2 (Přírodovědecká fakulta JU)

Přednáška na téma:

Velké šelmy v Beskydech: ohrožení, ochrana a monitoring

Proč jsou velké šelmy konfliktní druhy a proč se zabýváme jejich ochranou. Aktuální vývoj populace vlka v Evropě, schopnost adaptace na kulturní krajinu.

Zevrubný popis hlavních hrozeb pro velké šelmy: pytláctví, negativní názory veřejnosti, migrační bariéry a fragmentace krajiny, vliv rozdílného managementu v sousedních státech: lov vlků na Slovensku.

Ochrana velkých šelem: program péče, veřejná a osvětová práce Hnutí DUHA, opatření na zprůchodnění krajiny, migrační koridory. Případová studie Jablunkovsko.

Metody monitoringu velkých šelem a zapojování veřejnosti.

Přednášející:

Miroslav Kutal

(Hnutí DUHA Olomouc a Ústav ekologie lesa LDF MENDELU Brno)

Aktualizováno Neděle, 16 Březen 2014 17:48