Úvodní stránka Lidé PhD studenti Šlancarová Jana, Mgr.
Šlancarová Jana, Mgr. PDF Tisk Email

Školitel: Konvička Martin

Téma práce: Zarůstající mediteránní krajina: změny společenstev motýlů na velkém prostorovém měřítku s ohledem na způsob hospodaření a výškový gradient

Zadáno: 2011

Jazyky

• angličtina
  • řečtina, němčina, španělština (základní znalost)

Vzdělání

• 2011 - dosud   JU, doktorské studium, obor Entomologie
  • 2011 - 2012      VŠE, rozšiřující studium, obor Písemná a elektronická komunikace
  • 2007 - 2012      JU, magisterské studium, obor Učitelství biologie pro SŠ
  • 2009 - 2011      JU, magisterské studium, obor Ekologie živočichů

Téma dipl. práce: Vliv heterogenity krajiny na složení lokálních společenstev  -  motýli ve stepních rezervacích  jižní Moravy

• 2006 - 2009     JU, bakalářské studium, obor Biologie

Téma bak. práce: Srovnání nároků dvou ohrožených modrásků využívajících shodnou živnou rostlinu: Polyommatus damon a Polyommatus thersites

• 1998 - 2006      Gymnázium T. G. M. Hustopeče

Zaměstnání

• od r. 2011        Entomologický ústav, Biologické centrum AVČR

Pedagogická činnost

• Terénní kurz Biologie mořských organismů
  • Terénní praxe I. (pro první semestr)

Publikace

• Slancarova, J., Bednarova, B., Benes, J., Konvicka, M. 2012. How life history affects threat status: Requirements of two Onobrychis-feeding lycaenid butterflies, Polyommatus damon and Polyommatus thersites, in the Czech Republic. Biologia 67: 1175–1185.

Účast na konferencích

Přednášky

• Slancarova, J., Benes, J., Kristynek, M., Kepka, P., Konvicka, M. 2012. Effect of Landscape Heterogeneity on local Butterfly Richness: Xeric Grassland Reserves of South Moravia, Czech Republic. In: Vrahnakis, M., Kyriazopoulos, A., Kazoglou, Y., Chouvardas, D., Fotiadis, G., (Eds.): 9th European Dry Grassland Meeting. Abstracts & Excursion Guides. 19th–23rdMay 2012, Prespa, Greece.
  • Slancarova, J., Konvicka, M., Vrba, P., Platek, M., Zapletal, M., Spitzer, L. 2012. Co-occurrence of three Aristolochia-feeding papilionids (Archon apollinus, Zerynthia polyxena and Zerynthia cerisy) in Thrace, Greece. In: Wallisdevries, M., (Eds.): Future of butterflies in Europe III. Book of Abstracts. 29th–31st March 2012, Wageningen, Netherlands.

Postery

• Slancarova, J., Zapletal, M., Kotilinek, M., Konvicka, M. 2013. Land Use Abandonment in Eastern Mediterranean – effects on butterfly communities. In: VII. Lepidopterologické kolokvium, Book of abstracts. Faculty of Science, Palacky University, 24th January 2013, Olomouc, Czech Republic.
  • Slancarova, J., Necasova, B., Hula, V., Konvicka, M., 2009. Life history traits and threat status: a comparative study of two Onobrychis-feeding. In: 2nd European Congress of Conservation Biology. Book of Abstracts. 1st–5th September 2009, Prague, Czech Republic.

Zahraniční pobyty

• 2010  Řecko  Terénní sběr dat (Koexistence tří druhů "pestrokřídleců" vázaných na podražce
  • 2011  Řecko  Terénní sběr dat (Koexistence tří druhů "pestrokřídleců" vázaných na podražce
  • 2012  Řecko, Bulharsko, Makedonie  Terénní sběr dat (Vliv opuštění krajiny na společenstva denních a nočních motýlů)