Úvodní stránka Aktuality Publikace Netopýři v “hajzlu”
Netopýři v “hajzlu” PDF Tisk Email

Caryoderma80V této studii jsme přinesli nové poznatky o ekologii, komunikaci a fylogenezi částečně karnivorního netopýra megadermy africké (Cardioderma cor), který žije v sušších oblastech východní Afriky. Zajímavostí je, že tento druh, jehož kolonie obývají především dutiny velkých stromů jako baobaby a jeskyně, nachází náhradní bydlení i v rozlehlých jámách vyhloubených pro africké suché záchody. Cestu do takových podzemních úkrytů používají stejnou jako lidské výměšky.

Kaňuch P, Aghová T, Meheretu Y, Šumbera R & J Bryja (2015) New discoveries on the ecology and echolocation of the heart-nosed bat Cardioderma cor with a contribution to the phylogeny of Megadermatidae. African Zoology 50(1):53-57.

Aktualizováno Neděle, 17 Květen 2015 12:20