Katedra zoologie

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity

Úvodní stránka Výuka Kurzy Miroslava Papáčka
Výuka
Speciální zoologie bezobratlých, KZO/154 PDF Tisk Email

Základním cílem je poskytnout solidní orientaci v oblasti problematiky zoologie bezobratlých nejfrekventovanějších taxonů zájemcům o specializační magisterské studium experimentální či systematické zoologie a ekologie živočichů. Souběžným cílem je poskytnout širší rozhled studentům, kteří zároveň zapisují specializační kurzy (např. entomologie, protozoologie, helmintologie, arachnoentomologie, malakozoologie, fyziologie živočichů, ekologie živočichů) o relevantních taxonech bezobratlých jiných taxonů bezobratlých (mimo specializaci) v únosném objemu informací. Kurz poskytuje bazální heuristický i ověřovací základ pro samostatnou experimentální i terénní práci.

Informace ve studijní informačním systému STAG
Celý článek...
 
Zoologie bezobratlých, KZO/150 PDF Tisk Email

- Rozvinout znalosti a přehled o biologii, diverzitě, klasifikaci a fylogenezi bezobratlých živočichů a vybraných heterotrofních jednobuněčných eukaryot - zejm. symbiontů nebo parazitů živočichů.

- V rámci tohoto základního kurzu zoologie bezobratlých poskytnout studentům základ a přehled nezbytný pro studium a řešení projektů v rámci experimentálních i ekologicky orientovaných oborů a pro učitelství biologie na středních školách.

Informace ve studijní informačním systému STAG
Celý článek...
 


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack